TR

Çevir:

Selahattin ŞAHİNER

image1

  

  

ŞAHİNER LOJİSTİK’in ; Türk Cumhuriyetleri (B.D.T.Ülkeleri) ,hattının aranan markası haline gelmesinin ardında genç bir girişimci olarak yola çıkan Selahattin Şahiner’in başarı öyküsü vardır. 


Selahattin ŞAHİNER, 5 çocuklu bir ailenin ilk ferdi olarak 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. Ticarete olan ilgisi küçük yaşlardan itibaren ağır bastığı için eğitimini de bırakmadan, hem okuyarak, hem de çalışarak hayatına yön vermiştir.


Üniversite yıllarında iken,1985 yılında Taşımacılık yapan bir firmada  işe başlayarak Lojistik sektörü ile tanışır. Bu firmada 16 yıl bir fiil çalışarak Muhasebe (Serbest Muhasebeci-SM/1991)ve Nakliye Müdürlüğü yapmıştır. Lojistik sektöründe uzmanlaşmıştır.Eğitimini yarım bırakmadan 1991 yılında Anadolu Üniversitesinde İKTİSAT Bölümünden mezun olmuştur. 


2000 yılında kendi şirketini kurarak,” Yeni Jenerasyon Taşımacılık ” olarak yola çıkmıştır. 


O günden itibaren hayatını işine adayan Selahattin ŞAHİNER, başlangıçta küçük bir firmayı  Ünü kendisini ve sınırları aşan bir marka haline getirmeyi başarır. Bu başarının ardında ise “KALİTELİ HİZMET ve GÜVEN” vardır. Şirketin kuruluşundan itibaren sahip oldukları yetenekleri yerinde değerlendiren ŞAHİNER, Türk Cumhuriyetlerini yakından tanıyan personel kadrosundan aldığı güvenle Türk Cumhuriyetleri  “B.D.T.Ülkeleri hattında markalaşma” hedefini seçer. Lojistik sektörüne başladığında Özmal aracı olmadan,Forwarder olarak başlar. 


Fakat kısa sürede 2004 yılında Tır Filosunu kurarak C-2 Yetki Belgesini almıştır.Sektörde müşterilerinin güveniyle taşımalarını gerçekleştiren ŞAHİNER, zamanla değişen ticaret anlayışına da uyum sağlar. En iyi hizmeti, en verimli sunan firma olmak için sadece ve sadece işine yatırım yapar. ŞAHİNER LOJİSTİK firmasını Marka Tescilini de (2012) yaparak Tescillemiştir.Bu süreçte uzmanlaşarak 2008 yılında Mesleki Yeterlilik Belgesi (ÜDY3) de alır.


Bu süreçte aldığı eğitiminin profesyonelleşme süreci devam ettirdi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM-2012) ve Bağımsız Denetçi (BD-2017) olmuştur.


“Doğru strateji, doğru yatırım ve uzman kadro” felsefesiyle ticari hayatına devam eden  Selahattin ŞAHİNER ,şirketinin hedefini “B.D.T.Ülkeleri hattının en büyük ve en iyi hizmet veren markası” olarak ortaya koyar. 


ŞAHİNER ,Uluslararası belgelere sahip, yabancı dil bilen yönetim kadrosu ile bu hedefini gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarını halen sürdürmektedir.